بلاگ

چگونه لغات انگلیسی را حفظ کنیم؟

learn english

استفاده از تکنیک‌های حفظ کردن

یکی از روش‌های محبوب سال‌های اخیر برای یادگیری بهتر لغات انگلیسی استفاده از روش یادآور است. در این روش برای لغات جدید تنها به تکرار اکتفا نمی‌شود، بلکه شیوه آن ایجاد ارتباط تصویری، ریتمی یا آهنگی با لغات یا اطلاعات قبلی افراد است. بنابراین به یادآوردن را آسانتر می‌کند. بسیاری از افراد این روش را نمی‌شناسند.

یک مثال جالب برای این روش را با دو کلمه Bactrian و Dromedary بخاطر بسپارید. معنای این کلمات به ترتیب شتر دوکوهان و شتر تک کوهان است. حال برای اینکه این دو لغت را باهم اشتباه نکنید، بهتر است به حرف اول آنها دقت کنید. حرف اول Bactrian که برای شتر دوکوهان است با B شروع می‌شود که دارای دو کوهان است و حرف اول Dromedary که برای شتر تک کوهان است با D شروع می‌شود و دارای یک کوهان است.

تکنیک ریشه یابی لغات انگلیسی

ریشه یابی کلمات انگلیسی یکی از ترفندهای مدرن برای یادگیری لغات این زبان محسوب می شود. ریشه یابی در اصل مانند کندوکاو و حفاری عمیق است. از آن گذشته کلید یادگیری و درک لغات جدید زبان انگلیسی از طریق درک ریشه های آن لغت است.

شناخت ریشه ها و تجزیه آن ها به اجزای کوچکتر می تواند به شکل عمیقی در یادگیری لغات به ما کمک کند. هر واژه در زبان از سه قسمت پیشوند، ریشه یا مغز و پسوند تشکیل شده است. این بخش ها هر کدام ممکن است از زبان خاصی وارد انگلیسی شده باشند. رمزگشایی هر کلمه با توجه به ریشه ای که دارد، می تواند زبان آموز را به یک چالش جالب وارد کند که در یادگیری همیشگی لغات بسیار موثر است.

کلمات ریشه ای می توانند به شما کمک کنند که کلمات بزرگ و جدید را به واحدهای کوچکتر تقسیم کنید تا معانی آنها را کشف کنید. یادگیری تنها یک کلمه ریشه می تواند به شما در درک چندین کلمه زبان انگلیسی کمک کند. بنابراین، با یادگیری فقط 20 یا 30 کلمه اصلی، می توانید واژگان انگلیسی خود را به صدها کلمه جدید گسترش دهید.

تکنیک هم آوایی لغات انگلیسی

یکی دیگر از روش حفظ كردن كلمات انگليسي تکنیک هم آوایی است. در تکنیک هم آوایی از هم آوا بودن لغت با معنای فارسی آن استفاده می‌کنید. مانند sugar و شکر.

در تکنیک قطعه قطعه سازی سعی بر این است که شما با بخش کردن کلمات به چند قطعه، یک قطعه را انتخاب کنید که بهتر می‌توانید با معنای آن ارتباط بگیرید.
به عنوان مثال برای کلمه expand به معنای گسترش کافی است به خاطر بسپارید که گسترش پند به دیگران کار خوبی است. به این ترتیب تنها با ارتباط با بخشی از کلمه expand راحتتر توانستید معنای آنرا بخاطر بسپارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *