بلاگ

3 روش تضمینی آموزش مکالمه انگلیسی

learn english

1- از مکالمات آنلاین شروع کنید

منظورمان از مکالمات آنلاین این است که با وجود روش‌های مختلفی که برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی استفاده کرده اید، ممکن است شما هنوز اعتماد به نفس صحبت کردن رو در رو با افراد را نداشته باشید. بنابراین، ابتدا نیاز است این اعتماد به نفس را در خود ایجاد کنید.

راه حل پیشنهادی ما به شما این است که از مکالمات آنلاین استفاده کنید. مکالمات آنلاین مثل شرکت کردن در مباحث انجمن‌ها و گفتگوهای آنلاین در فضای اینترنت و شبکه‌های اجتماعی است. شما می‌توانید حتی در زیر کامنت پست‌های مختلف در فضای توئیتر، فیسبوک و اینستاگرام نظرات خود را بنویسید. از طرفی اگر در قسمت نمایه یا امضای نظر خود، اعلام کنید که یک زبان آموز هستید، احتمالا از استقبال بالایی از افراد به جهت ارائه توصیه‌ها و نکات مکالمات انگلیسی به خودتان روبرو شوید که این نکات برای شما بسیار مفید خواهند بود.البته این نکته را نیز در نظر بگیرید که مردم گاهی زبان آنلاین متفاوتی از زبان گفتاری شان دارند. مثل خلاصه نویسی‌هایی که نمی‌توان در هنگام مکالمات حضوری از آنها استفاده کرد. بنابراین در مجموع در گام اول شما می‌توانید تنها با استفاده از اینترنت معلمان بسیاری را در منزل خودتان داشته باشید.

2- برای خودتان پارتنر بومی انگلیسی زبان پیدا کنید

گام دوم در جهت یادگیری صحبت کردن به زبان انگلیسی یا آموزش زبان انگلیسی مکالمه، پیدا کردن یک شریک و یا اصطلاحا همان پارتنر مکالمه (پارتنر زبان انگلیسی) است. این گام را بعد از مکالمات آنلاین استارت بزنید، چرا که اولین قدم شما برای داشتن یک مکالمه واقعی است. از ساده‌ترین جملات انگلیسی برای شروع مکالمه استفاده کنید و کم‌کم از مکالمات و جملات سخت‌تر استفاده کنید.

در مرحله قبل، شما می‌توانستید در حین تایپ کردن از ابزارهایی مثل گوگل ترنسلیت استفاده کنید اما در مکالمه مستقیم شما بی درنگ باید از آنچه در دایره لغات خود دارید استفاده کنید.

حال دقت کنید که پارتنر شما می‌تواند کسی باشد که به خوبی می‌تواند با شما مکالمه انجام دهد اما یک فرد غیر بومی است و یا می‌تواند یک فرد بومی انگلیسی زبان باشد. اگر می‌خواهید از دانش پارتنر خود استفاده بیشتری ببرید، از یک فرد بومی انگلیسی زبان کمک بگیرید. اما چرا می‌گوئیم که این پارتنر بهتر است بومی باشد؟

چرا که افراد بومی شما را در جزئیات و ریزه کاری‌های یک ترجمه خوب یاری می‌کنند اما یک فرد غیرانگلیسی زبان تنها می‌تواند شما را در ترجمه آسانتر عباراتی که به راحتی ترجمه نمی‌شوند یاری کند. از طرفی مکالمه چهره به چهره با یک فرد بومی، باعث می‌شود حتی تغییرات چهره و زبان بدن او بر یادگیری شما تاثیر بیشتری بگذرد تا یک فرد غیر بومی.

 

3-شروع به نوشتن فیلم نامه کنید

فیلم نامه نوشته‌ای است که گفتگوی میان افراد را دربردارد. بنابراین اینکه شروع به نوشتن فیلم نامه کنید، می‌تواند به شما کمک کند تا در حین مکالمه با دیگران از اعتماد به نفس بالاتری برخوردار باشید. در شروع، تنها کاری که باید انجام دهید، این است که یک سناریو انتخاب کنید و در مورد تمام چیزهای مختلفی که ممکن است در این شرایط نیاز به گفتن داشته باشد، بنویسید.

به عنوان مثال اگر با دوستان خود می‌خواهید به یک قرار دوستانه یا کاری بروید، در مورد موضوع گفتگو یک سناریو بنویسید و تمام چیزهایی که ممکن است نیاز باشد را از قبل بنویسید. دقت داشته باشید که این نوشته ها و سناریو دقیقا آن چیزی نیست که شما در واقعیت از آن استفاده کنید. بلکه تنها یک آمادگی برای بالا بردن اعتماد بنفس شماست.

یک ایده برای اینکه بتوانید به خوبی سناریو طراحی کنید این است که زیاد فیلم ببینید و به مکالمات آنها دقت کنید. آموزش مکالمه انگلیسی با فیلم و استفاده از فیلم ها برای بهبود مکالمات انگلیسی یک روش ایده ال است. چرا که فیلم‌ها در سطوح سازمان یافته‌ای برای زبان آموزان مبتدی تا پیشرفته در دسترس عموم قرار دارند. برای مرور نکات مهم یادگیری زبان انگلیسی با فیلم، کلیک کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *