بلاگ

با 3 نکته علمی سریع‌تر انگلیسی یاد بگیریم

learn english

1.گوش دادن زیاد مطالب به زبان انگلیسی

دانشمندانی که روی زبان ها مطالعه می‌کنند اصطلاح خاصی برای یکی از راه‌های یادگیری زبان دارند. آنها واژه‌ای با عنوان یادگیری ناخودآگاه یا ضمنی زبان انگلیسی دارند. این نوع یادگیری، زمانی اتفاق می‌افتد که ما حتی برای آن تلاش نمی‌کنیم. این نوع یادگیری با نشستن پشت میز و مطالعه مداوم اتفاق نمی‌افتد.در عوض ، وقتی به انگلیسی زیاد گوش داده شود این نوع یادگیری اتفاق میفتد. صدای مکالمات انگلیسی در پس زمینه ذهن شما می ماند و مغز شما به‌طور خودکار صداها ، لهجه‌ها ، کلمات و دستور زبان را جذب می‌کند ، حتی اگر خوب گوش ندهید ، صحبت نکنید یا یادداشت برداری نکنید. یکی از راه های یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه‌ترین زمان استفاده از یادگیری ناخودآگاه انگلیسی است.نکته جالب این است که در یادگیری ناخودآگاه یا ضمنی زبان انگلیسی ، یادگیری تنها از گوش دادن انجام می‌گیرد حتی اگر معنی کلمات کامل فهمیده نشود. وقتی به زبانی گوش داده می‌شود الگوهای آن زبان شنیده و فهمیده می‌شوند. این یک روش طبیعی برای یادگیری زبان انگلیسی است که کودکان ها همیشه آن را بهتر انجام می دهند.

فکرش را بکنید! وقتی نوزادان خیلی کوچک هستند ، نمی‌توانند صحبت کنند یا گاهی معانی لغات را درک کنند. آن‌ها فقط می‌توانند گوش دهند. آن‌ها قبل از اینکه بتوانند کاملاً صحبت‌ها را بفهمند و قبل از اینکه خودشان از این زبان استفاده کنند ، زمان زیادی را صرف گوش دادن می‌کنند.

کانال‌های تلویزیونی انگلیسی‌زبان تماشا کنید ، به موسیقی انگلیسی گوش دهید و به کتاب‌های صوتی به زبان انگلیسی گوش دهید . به مکان‌هایی بروید که می‌توانید با انگلیسی‌زبانان بومی صحبت کنید. تا جایی که می‌توانید به انگلیسی صحبت کنید.

 

لازم نیست از نزدیک گوش کنید درحالی‌که در حال شنیدن هستید ، می‌توانید دور بزنید ، از جاهای دیدنی لذت ببرید ، ظرف‌ها را بشویید ، کتاب بخوانید ، در ورزشگاه تمرین کنید ، تکالیف خود را انجام دهید ، مقاله بنویسید یا کار روزانه خود را انجام دهید. فرقی نمی‌کند ، تا زمانی که اصوات انگلیسی وارد گوش و مغز شما می‌شود ، شما بیشتر از آنچه انگلیسی می دانید انگلیسی یاد خواهید گرفت!

2.اصوات جدید را جداگانه یاد بگیرید

یادگیری انگلیسی کارکرد و الگوهای مغزی شما را تغییر می‌دهد. شگفت‌آور است که یادگیری یک زبان جدید در واقع باعث رشد مغز شما می شود! در یک مطالعه و تحقیق متخصصان زبان به این نتیجه رسیده‌اند که با یادگیری یک زبان ، قسمت هایی از مغز ما رشد می‌کنند.

هرچه این رشد بیشتر باشد ، یادگیری زبان جدید برای شما آسان تر خواهد بود. بخش جالب‌تر آزمایش در این مطالعه نشان داد که مغز ما در برابر صداهای مختلف واکنش متفاوتی نشان می‌دهد.

به عنوان مثال ، شنیدن حروف L و R برای زبان آموزان دشوار است ، به خصوص اگر زبان مادری آن‌ها فقط برای هر دو صدا یک حرف داشته باشد (مانند ژاپنی). این آزمایش نشان داد وقتی انگلیسی زبانان حروف L و R را شنیدند، دو قسمت مختلف مغز آن‌ها نسبت به اصوات واکنش نشان دادند. این در حالی بود که مغز ژاپنی زبان ها فقط به یک منطقه واکنش نشان داد.

قبل از اینکه بتوانید انگلیسی صحبت کنید و درک کنید ، اصوات انگلیسی را یاد بگیرید . صداهایی را که درک یا تلفظ آن‌ها برای شما سخت تر است را پیدا کنید و آنها را مطالعه کنید. برخی آزمایش‌ها نشان می دهد که گوش دادن به صداهای کند شده می‌تواند به یادگیری آنها در کمتر از یک ساعت کمک کند. برای کاهش سرعت صدا به نرم‌افزار خاصی نیاز ندارید.

YouTube می‌تواند این کار را برای شما انجام دهد! برای تغییر سرعت ، روی نماد تنظیمات در پایین سمت راست پخش کننده ویدیو در یوتیوب کلیک کنید (به شکل یک چرخ دنده کوچک). سپس بر روی “speed” کلیک کنید و سرعتی کمتر از 1 را انتخاب کنید .

۱۰دقیقه با سرعت 0.25 و 10 دقیقه دیگر را با 0/5 گوش دهید . سپس فیلم را با سرعت نرمال پخش کنید. این کار را چند بار با صداهای مختلف انجام دهید . این روش و انجام این فعالین می‌تواند شما را در یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه‌ترین زمان یاری کند

 

3.عبارات را یاد بگیرید و نه کلمات را

بعضی از کلمات به تنهایی یک معنی دارند ، اما وقتی با کلمات دیگر ترکیب شوند معنای کاملاً متفاوتی دارد. وقتی جمله ای را به انگلیسی گوش می‌دهیم یا می‌خوانیم ، به دنبال این گروه‌ها می‌گردیم. تا قبل از تحقیقات اخیر، زبان شناسان تصور می‌کردند که ما یک جمله کامل را گوش می‌دهیم و سپس آن را به بخش‌هایی تقسیم می‌کنیم. اما آخرین یافته‌های علمی در یادگیری زبان انگلیسی حاکی از آن است که ترتیب کلمات در یادگیری از کل جمله مهمتر است.یادگیری کلمات به تنهایی ممکن است دشوار باشد زیرا بسیاری از کلمات بیش از یک معنی دارند. فقط دانستن یک کلمه به معنای استفاده از آن نیست. بنابراین وقتی کلمات جدید را یاد گرفتید، بیاموزید که آنها چگونه در عبارات ، جملات و مکالمه به کار می‌روند. این روش می‌تواند به یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه‌ترین زمان ممکن کمک کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *